Menu

Vyhľadávanie

Anketa

Ktorá TATRA sa Vám najviac páči?
Počet hlasov: 695

Zrazy - Bojnice, Skalica

Stretnutie verných Tatrovakov

Myšlienka a tradícia týchto stretnutí vznikla nezásile pri náhodnom stretnutí 3 priaznivcov osobných automobilov značky TATRA. Na tomto stretnutí, ktoré sa uskutočnilo v začiatkom zimy roku 2001. Keď sme sa všetci zhodli na tom, že by bolo vhodné robiť aj nejaký zraz priaznivcov tejto značky na Slovensku (nakoľko podľa nám dostupných informácií na tu žiaden nekonal), hľadalo sa miesto, ktoré by bolo dostupné pre všetkých zo Slovenska vzdialenosťou približne rovnako. Bolo v hre niekoľko možnosti avšak vďaka kontaktom jedného zo zúčastnených na mesto Bojnice, padla voľba na toto mesto. Po súhlase zodpovednej osoby z mesta Bojnice sa prvý ročník konal práve tu - v Bojniciach. Termín bol po dohode stanovený na druhý plný májový týždeň. Všetky doterajšie ročníky boli financované z registračných poplatkov a sponzorských darov partnerov akcie. Program väčsiny ročníkov sa skladal z orientačnej jazdy prebiehajúcej v trenčianskom kraji, v okolí mesta Bojnice a Prievidza. Hlavnými partnermi zatiaľ všetkých uskutočnených ročníkov boli spoločnosti MVS System s.r.o, COLOREX Logistic s.r.o., AUTOŠKOLA PROGRES s.r.o. V úlohe spoluorganizátora bolo mesto Bojnice v zastúpení Mestského kultúrneho strediska Bojnice.

Akcia bola organizovaná každoročne. Vzhľadom na kolísavý počet účastníkov a už aj veľkého množstva iných akcií prezentujúcich značku TATRA a faktu, že celý trenčiansky kraj v okolí miest Bojnice a Prievidza bol už prejdený sa akcia bude konať ako "dvojročník" a od roku 2011 sa "sťahuje" do novej lokality - ZÁHORIE. Novú "éru" začíname v SKALICI.Bojnice 2002

Na tomto stretnutí sa zúčastnilo približne 80 automobilov tejto značky. Oficiálnej časti sa zúčastnilo 43 vozidiel. Približne ďalších 40 vozidiel sa zúčastnilo akcie, čiže na 1. ročníku sa celkom zúčastnilo ...

Obrázkov: 25

Bojnice 2003

Na tomto stretnutí sa oficiálnej časti sa zúčastnilo 32 vozidiel. Vozidla, ktoré sa zúčastnili "neoficiálne" neboli evidované.

Obrázkov: 20

Bojnice 2004

Na tomto stretnutí sa oficiálnej časti sa zúčastnilo 31 vozidiel. Vozidla, ktoré sa zúčastnili "neoficiálne" neboli evidované. Hlavným dôvodom tejto skutočnosti bol fakt, že neboli prítomné počas celej akcie. Na tomto ročníku prevládali hlavne vozidla typového radu T613, T603. Zo starších vozidiel sa zúčastnila len T12, T57 vo vojenskom prevedení.

Obrázkov: 50

Bojnice 2005

Na tomto stretnutí sa oficiálnej časti sa zúčastnilo 28 vozidiel. Vozidla, ktoré sa zúčastnili "neoficiálne" neboli evidované. Hlavným dôvodom tejto skutočnosti bol fakt, že neboli prítomné počas celej akcie. Na tomto ročníku prevládali hlavne vozidla typového radu T613, T603. Zo starších vozidiel sa zúčastnila len T12,T57A kabriolet a T30.

Obrázkov: 23

Bojnice 2009

Tento ročník bol výnimočný tým, že sa nekonala orientačná jazda, ale program bol realizovaný návštevou malej miestnej sklárne a uhoľnej bane Nováky.

Obrázkov: 50

Skalica 2011

9. ročník povodnej akcie Tatra Bojnice, akcia sa však už konala na novom mieste, na Záhorí v meste Skalica. Do tohto regionu sa akcia teraz presúva. Ďaľší ročník sa bude konať tiež v tomto regione - Záhorie.

Obrázkov: 10

Skalica 2013

10. ročník povodnej akcie Tatra Bojnice, akcia sa však už konala na novom mieste, na Záhorí v meste Skalica. Do tohto regionu sa akcia teraz presúva.

Obrázkov: 55

Skalica 2015

11. ročník povodnej akcie Tatra Bojnice, akcia sa však už konala na novom mieste, na Záhorí v meste Skalica. V regione "Záhorie" bude akcia zatiaľ prebiehať - do vyčerpania všetkých možností čo daná lokalita poskytuje. Tento ročník je situovaný do miesta SKALICA, HOLÍČ, SENICA

Obrázkov: 1